Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

Przy pomniku "Ofiarom Wojen, Przemocy i Represji"

Informacje / Wiadomosci
Data: 13 Lis 2008 - 21:25
Dzieci z Kółka Młodego Europejczyka (z opiekunem-Dorotą Woźniak – Nowicką), Drużyna Zuchowa - „Łowcy Przygód” (z opiekunami - Bożeną Teresiak i Eugenią Lewczuk) i Samorząd Uczniowski(z opiekunem Joanną Kierdelewicz) z Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, wzięli aktywny udział w obchodach 90 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dla nas Polaków, listopad to miesiąc zadumy, ale i radości. 90 lat temu ucieleśniło się to, o czym marzyły pokolenia Polaków pod zaborami. Na gruzach zaborczych imperiów, odrodziło się Państwo Polskie. Jednak nikt nigdy wolności nie daje na zawsze. Stąd właśnie dziś uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce, uczyli się historii, by móc tworzyć teraźniejszość i przyszłość, w poszanowaniu tych wartości, które są wspólne dla chrześcijańskiej Europy, uzupełnione o nasze polskie.

Miłość do ojczyzny, rodzi się z miłości do domu rodzinnego, korzeni, z których wyrastamy.

Historia magistra vita est.

Obok licznie przybyłych delegacji różnych instytucji i zakładów pracy, byli także reprezentanci NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania- związku działającego przy naszej szkole od tego roku szkolnego.

W uroczystościach uczestniczył również wice-dyrektor Pan mgr Henryk Łukaszewicz i licznie zgromadzeni rodzice naszych uczniów, bo w myśl zasady szkoła opiera się na trzech fundamentach: uczeń, nauczyciel, rodzic (omnibus trium perfectum).

Dorota Woźniak- Nowicka

 


Zdjecia 1 do 5 usunięte. Zgłoszenie nieautoryzowanego wykorzystania fotografii.

Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://gawra.bialowieza.com/

Adres WWW tego artykulu to:
http://gawra.bialowieza.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=792

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401