Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

50.000,00 zł. od Włodzimierza Cimoszewicza dla zdolnej młodzieży.

Informacje / Krótka informacja o ...
Data: 30 PaL 2008 - 20:51
Dzięki Włodzimierzowi Cimoszewiczowi, Senatorowi RP z woj. podlaskiego, ponad 50.000,00 zł. trafi w formie stypendiów do zdolnej młodzieży. Co najmniej jedno stypendium otrzyma mieszkaniec powiatu hajnowskiego.

Chodzi o kwotę 5 0.100,03 zł. Dokładnie tyle pieniędzy Komitet Wyborczy Wyborców "Cimoszewicz do Senatu" otrzymał jako dotację przedmiotową od Skarbu Państwa tytułem zwrotu wydatków poniesionych w ramach kampaniiwyborczej w 2007 r. Ponieważ Komitet zamknął kampanię saldem zerowym i nie miał żadnych zobowiązań, pożyczek czy zaległości do opłacenia, mógł środki pochodzące od Skarbu Państwa w całości przeznaczyć na cele społeczne, na rzecz instytucji realizującej zadania charytatywne. Co też uczynił.

Wzmiankowaną kwotę otrzyma Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej "Widok". Zgodnie z podpisanym wczoraj porozumieniem, stowarzyszenie "Widok" będzie z przekazanych pieniędzy fundować co roku nie mniej niż 5 stypendiów, aż do wyczerpania tych środków w kolejnych latach. Przynajmniej jedno z tych stypendiów otrzyma młody człowiek z powiatu hajnowskiego.
Jak powiedział nam Zbigniew Krzywicki, pełnomocnik wyborczy KKW "Cimoszewicz do Senatu", zastrzeżenie stypendium dla mieszkańca powiatu hajnowskiego było osobistym życzeniem senatora Włodzimierza Cimoszewicza.

- Senator jest od lat szczególnie mocno związany z powiatem hajnowskim. Nie jest tajemnicą, że tam mieszka, więc tym lepiej rozumie potrzeby jego mieszkańców. Stąd taka decyzja - powiedział Z. Krzywicki.

My od siebie dodamy: piękny gest, panie Senatorze!


Bartosz Wojda
Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD
Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://gawra.bialowieza.com/

Adres WWW tego artykulu to:
http://gawra.bialowieza.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=790

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401