Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

Było wspaniale

Artykuly / Wiadomosci
Data: 16 Mar 2008 - 22:55

Było wspaniale

    Wycieczki to nieodzowny czynnik wspierający zadania wychowawcze oraz edukacyjne dzieci i młodzieży w Zespole Szkół nr.2 z Oddziałami Integracyjnymi, Uczniowie kształcenia zintegrowanego klas  IIIa,  IIa i IIb, wraz z nauczycielkami : Elżbietą Kułaj , Eugenią Lewczuk i Dorotą Woźniak –Nowicką w dniu 7 III 2008 r. odbyli wspaniałą wycieczkę do Białegostoku .    Punktem docelowym było zapoznanie się z prehistorią naszego globu ,na wystawie poświęconej życiu dinozaurów: Dilophosaurusów, Otrnthosuchusów, Sceldosaurusów, Pteranodonów, Stegosaurusów, Treceratopsów … . Naturalnej wielkości postaci dinozaurów wzbudzały zachwyt młodych „archeologów”. Tutaj dzieci z uśmiechem i niedowierzaniem poznawały życie dinozaurów, poza wystawą, poprzez projekcje multimedialne o życiu tych zwierząt i filmy popularno - naukowe o życiu na ziemi przed wieloma mln lat.

    W wyznaczonych miejscach – mini stanowiskach archeologicznych dzieci prowadziły samodzielne wykopaliska, odkopując szkielety tych zwierząt. Na pamiątkę mogły wybić monetę, zabrać znalezione skamieniałości, oraz skarby z miejsca poszukiwaczy złota.


    Wycieczka ta dodatkowo została wzbogacona możliwością obejrzenia starego miasta z XVI w Narwi. W Trześciance podążaliśmy Szlakiem Otwartych Okiennic, a w nagrodę za dobre zachowanie dzieci rozkoszowały się smakołykami w McDonald’s. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Zespół Parkowo - Pałacowy Branickich. Dotlenieni z poszerzoną wiedzą i pełni wrażeń wróciliśmy do domu, a na zajęciach dzieliliśmy się wrażeniami, jakich dostarczyła nam ta niezapomniana wycieczka.

D.W-N.
Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://gawra.bialowieza.com/

Adres WWW tego artykulu to:
http://gawra.bialowieza.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=766

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401