Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

GENIUSZ WITALISA

Kultura i sztuka / Krótka informacja o ...
Data: 12 Wrz 2007 - 07:39
wystawa obrazów kultowych w Muzeum Białoruskim!

Muzeum i Ośrodek Kultury Białoruskiej w Hajnówce zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Włodzimierza Witalisa Tyca z Bielska Podlaskiego!

wernisaż odbędzie się 14 września 2007 o godz.17.00!

zapraszamy!WŁODZIMIERZ WITALIS TYC
– artysta malarz

Urodził się 12 maja 1959 roku w Bielsku Podlaskim. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Dyplom w pracowni Malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego w 1988 roku. Tworzy malarstwo sztalugowe, linoryty, rysunki, monotypie olejne, pastele. Prace prezentował na 15 wystawach indywidualnych min. w Wyszkowie, Białymstoku, Toruniu, Łomży, Ostrowie Wielkopolskim, Łodzi i innych. Brał też udział w ok. 120 wystawach zbiorowych (min. w Krakowie, Lublinie, Słupsku, Wrocławiu, Nowym Sączu, Warszawie i innych . Prace w trzech polskich muzeach i w zbiorach prywatnych min. w Polsce, USA, Niemczech, Kanadzie, Szwecji, Belgii, Indiach i na Węgrzech. Uczestnik licznych plenerów malarskich, 9 lat w roli komisarza artystycznego ogólnopolskiego pleneru malarskiego w Osowcu Twierdzy. Od 2000r. jest nauczycielem plastyki w Gimnazjum nr 2 w Bielsku Podlaskim.

„Każde spotkanie z jego obrazami to przede wszystkim duża przyjemność zmysłowa. Prace tego artysty są jak dobrze rozegrane sceny, których reżyserem i wykonawcą jest nieprzewidywalny dzikus i ekscentryk.”

„Tworzy swoje nietypowe abstrakcje, zmysłowe i tajemnicze, zawsze podszyte jakąś sprytnie zakamuflowaną fabułą.”

„Witalis Tyc w swoich obrazach miesza ze sobą nowoczesną formę, staroświecką magię i barbarzyńskie zaciekawienie światem. Niektóre jego płótna są jak awanturnicze wyprawy w nieznane , inne jak nocne mruczanki.”Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://gawra.bialowieza.com/

Adres WWW tego artykulu to:
http://gawra.bialowieza.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=756

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401