Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

O podróżach, o Syberii, o życiu...

Kultura i sztuka / Wiadomosci
Data: 30 PaL 2006 - 16:46
Romuald Koperski to podróżnik, pianista, pilot, fotograf, dziennikarz, pisarz, nurek... z Gdańska. Należy do ludzi z kręgu „pozytywnie zakręconych”.

 Pełen energii i wiary w powodzenie swoich planów. Pełen pomysłów. Uważa, że nie ma rzeczy niemożliwych, jeśli coś Ci się nie udało tzn., że słabo chciałeś.

Koperskiemu zdarzało się bić rozmaite rekordy min. w najdłuższym graniu na fortepianie bez przerwy tj. 54 godz.!

W planach ma również przebycie cieśniny Beringa na specjalnie skonstruowanym pojeździe wykonanym......z radzieckich maszyn rolniczych.

Powodem spotkania w Miejskiej Bibliotece w Hajnówce były dwie ostatnie książki Koperskiego z jego podróży po Syberii - „Pojedynek z Syberią” i „Na gapę po Syberii”;

Syberyjskie bezdroża Koperski pokonywał autem. Odkrywał Syberię po swojemu. Wiadomo, Syberia kojarzy się z jednym - ze zsyłkami, mrozami itd.. i, oczywiście, była i o tym mowa, o tym jak radzili sobie zesłańcy i o specyfice powstających w tamtych czasach wiosek.

Jednak ogólne wrażenie budujące się w głowach słuchaczy było inne, słuchając Koperskiego rysował się w naszych głowach obraz Syberii jak niemal raju, obfitego w bogactwa natury, dzikie zwierzęta, ryby, owoce i inne bogactwa, a wszystko w najlepszej, najdorodniejszej wersji, zupełnie nieskażone cywilizacją.

Fascynująca i bogata w naturę Syberia jest jednak zupełnie nieprzystosowana do życia człowieka współczesnego - delikatnego i wygodnego, Syberia bez dróg i prądu. Autor książek w żartach zachęcał do przeprowadzki na Syberię mówiąc, że jest tam dużo wsi zupełnie pustych, a tamtejsze domy wystarczy pozamiatać i można od razu mieszkać. Sam, jak mówił, często jest bliski takiej decyzji, wystarczy, że włączy TV polską...

Spotkanie poprowadzono ciekawie i z humorem, sam Koperski to człowiek o rozległej wiedzy i dużej komunikatywności.

Na spotkanie z Koperskim przybyli miłośnicy podróży i ciekawych historii z Hajnówki, Bielska, Białowieży i Siemiatycz


Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://gawra.bialowieza.com/

Adres WWW tego artykulu to:
http://gawra.bialowieza.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=648

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401