Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

Gliniana impreza

Kultura i sztuka / "Wyszarpane nuty", czyli rzecz o muzyce
Data: 03 Sie 2006 - 15:02
z cyklu odsłony "Kultury na schodach Muzeum"...

"Nie święci garnki lepią" taki tytuł nosiła niedzielna impreza w Muzeum i Ośrodku Kultury Białoruskiej w Hajnówce będąca kolejną z cyklu "Kultura na schodach Muzeum". Już tradycyjnie plany próbował pokrzyżować deszcz...i należało uruchomić plan "B" :) - imprezę przenieść do budynku.
Tematem przewodnim tym razem była glina, jakoże naszym przodkom glina była "bliska"...zainteresowani mogli spróbować swych sił w warsztatach gliniarskich, lepiono garnki, dzwonki, miski i ufoludki:)...nie mogło ich w końcu zabraknąć.
I tak, kiedy część widowni brudziła się przy warsztatowych stołach inni słuchali sobie podlaskiego folkloru w wykonaniu Chóru HDK i białoruskiego zespołu RASNIANACZKA z Rasnej na Białorusi.
Tym razem część artystyczna imprezy składała się z dwóch odsłon, po folkorze był czas dla muzyki rockowej, wystąpił hajnowski zespół Veritas działający przy Muzeum oraz rockowa kapela 5set5 z Gródka, której liderem jest hajnowianka - Ilona Karpiuk:)
Dobrze, że nie wszyscy Hajnowianie boją się deszczu...i zawitali do nas na glinianą imprezę:)
Imprezie ciepła dodali wszyscy nasi społeczni pomocnicy, którzy poświęcili nam swój czas i dzielnie stawili się do pomocy - jesteście wielcy! Dziękujemy!!!
Od razu chciałbym zaprosić wszystkich na kolejną imprezę z cyklu "Kultura na schodach Muzeum", a ta już wkrótce, tym razem SŁOMA - "Słonko w słomce" odbędzie się 13 sierpnia 2006 w Muzeum, szczegóły niebawem. /TTi//źródło: Listek Kulturalny nr 21/
Imprezy odbywają się przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Hajnówka.
Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://gawra.bialowieza.com/

Adres WWW tego artykulu to:
http://gawra.bialowieza.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=621

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401