Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy

Dzień Światowej Solidarności dla Puszczy Białowieskiej Jedna Puszcza

Przyroda, ekologia, ochrona środowiska / Puszcza Białowieska
Data: 03 Mar 2006 - 17:31

Dzień Światowej Solidarności dla Puszczy Białowieskiej – „Jedna Puszcza” odbywa się na całym świecie m.in. w Londynie, Bratysławie, Helsinkach, Kampali, Dublinie, Columbo, Pradze, Pretorii, Sydney, Canberze, Melbourn, Bukareszcie, Seulu, Toronto, Tokio, Nowym Jorku, Zagrzebiu, San Francisco.Celem akcji jest zwrócenie uwagi świata na to, że najstarszy las Europy, ostatni naturalny o cechach pierwotnych, podzielony i przerżnięty wylesioną granicą, nie jest objęty jednorodną formą ochrony i zarządzania. Mimo różnych form ochrony Puszcza Białowieska po stronie polskiej i białoruskiej zatraca swój pierwotny charakter.

Akcje dla Puszczy odbywają się w wielu miastach świata m.in. w Londynie, Bratysławie, Helsinkach, Kampali, Dublinie, Columbo, Pradze, Pretorii, Sydney, Canberze, Melbourn, Bukareszcie, Seulu, Toronto, Tokio, Nowym Jorku, Zagrzebiu, San Francisco.

W Warszawie delegacja międzynarodowego porozumienia BISON (Bialowieza International Solidarity Network) Eunice Blavascunas - USA, Nuria Selva Fernandez – Hiszpania, Tomasz Wesołowski i Zenon Kruczyński – Polska, spotkała się z panią minister Ewą Juńczyk Ziomicką z gabinetu prezydenta RP.

 

Melbourn
Melbourn

Melbourrn
Melbourn

Helsinki
Helsinki
Canbera
Canbera
Artykul ze strony Hajnówka - Niezależny Portal Internetowy
http://gawra.bialowieza.com/

Adres WWW tego artykulu to:
http://gawra.bialowieza.com/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=540

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 401